Hoppa till sidans innehåll

SM-veckan 2017

2017-11-20 10:56
Stockholmsdistriktets representanter
  • Uppdaterad: 2017-12-07 09:39

Stockholmsdistriktet är representerat i alla klasser med totalt 38 åkare med på SM varav 37 har kvalificerat sig och 1 fått Wildcard av förbundet. 38 åkare är 43% av alla åkare på SM. Även tre isdanspar har kvalificerat sig. 15 av 37 föreningar är representerade.

 

Följande har kvalificerat sig:

Rosa Lindgren/Herman Fredin - Nacka TK

Malin Malmberg/Thomas Nordahl - Östermalms KK

Vendela Bexander/Hugo Linder - Värmdö Allmäna SK

 

Johanns Wick - Älta IF

Esmeralda Andersson - Tyresö KK

Illya Solomin – SASK

 

Selma Ihr - Solna K

Smilla Szalkai - Älta IF

Lisa Lager - Solna K

Alessia Hägg - Stockholms KK

Klara Arell - Stockholms KK

Anja Liedholm - Stockholms KK

Alva Blomdahl - Solna K

Kajsa Molund - Solna K

Andreas Nordebäck - Skating o Dance Academy

Mikael Nordebäck - Skating o Dance Academy

 

Julia Brovall - Solna K

Emelie Ling - IFK Österåkers KK

Sigrid Telliskivi - Solna K

Leia Lanneskog - Stockholms KK

Angelina Skörd - Viggbyholms IK

Tova Lantz Harari - KK Sundbyberg

Magdalena Fors - Viggbyholms IK

Dorotea Larsson - Enebybergs IF

Natalie Edlund - Drevvikens KF

Ziri Burman Voss - SASK

Elfrida Lande Lundqvist - KK Sundbyberg

Mikaela Jarl - Enebybergs IF

Daniel Seidel - Älta IF

Nels Ireholm - Svea KK

Adam Bjelke - IFK Österåkers KK

 

Josefin Brovall - Solna K

Signe Thörn - KK Sundbyberg

Elicia Ling - IFK Österåkers KK

Mia Malin - KK Sundbyberg

Denise Costell - Älta IF

Mandalay Malmberg - Stockholms KK

Julia Johansson - Stockholms KK

Tyra Berglund - Stockholms KK

Skribent: Camilla Tranehed
Epost: Adressen Gömd


 



rådochstöd_svkonstakning_150px


 


 


SKF_Index_Webshop

SKF_Index_Utbildning
                                                

 

Sponsorer

Postadress:
Stockholms Konståkningsförbund
C/o Carina Kjerf, Månskensvägen 39
132 39 Saltsjö-boo

Kontakt:
Tel: 08-25 46 98
E-post: This is a mailto link

Se all info